KRIJO SHPALLJE

Çmimi: Nga to

Compare Listings

Orchard for sale ,good investment opportunity in Kosovo

Prishtina
1,550,000€

Përshkrimi

For sale the modern orchard with anti-bark system , a drop-drop watering system / surface of 13 hectares.
There are 6 ha with apple;
4.5 ha with pears,
1 hectare of plum, cherry, peach and apricot, as well as the ideal garden for residential construction. The fridge has a storage capacity of 500 ton and a quill rating caliber with a capacity of 5 tones per hour.
It is the sixth year of production, where the maximum yield is reached, and this production lasts for 30 years with this time, and even greater.
The annual profit of this orchard is 200,000.00 €

Shitet pemishtja moderne me sistem kunder bresherit, sistem pike/pike siperfaqe 13 ha.
Ka 6 ha me molle;
4,5 ha me dardhe,
1 ha me berthamore kumbull, qershi, vishnje, pjeshke,kajsi, si dhe kopsht ideal per ndertim te shtepise per banim.Pemishtja ka edhe frigorifer me kapacitet per rujtje 500ton, si dhe kalibrator per klasifikim te molles me kapacitet 5ton ne ore.
Eshte viti i gjashte i prodhimtarise, ku mbrrihet maximumi i rendimentit, dhe kjo prodhimtari zgjat 30 vite me kete tempo , edhe ate me te madh.
Profiti ne vit nga kjo pemishte eshte 200.000,00 €

 

Initial price

1.550.000 eur
Contact :
00377 44 760020 WhatsApp
00383 44 760020

viber

https://photos.app.goo.gl/QTstLyx4fSHx82mC9

 

  • Adresa: Prishtina
  • Kodi Postar 10000
  • Shteti: KV

Detajet

Përditësuar më September 1, 2018 at 12:15 am

  • Çmimi: 1,550,000€
  • Sipërfaqja: 13000 m2
  • Sipërfaqja e tokës: 13 m2
  • Lloji: Tokë
  • Statusi: Në shitje

Video

360° Virtual Tour

https://photos.app.goo.gl/QTstLyx4fSHx82mC9

Shikimet

Kontakto

Sab
Sab
044760020

Enquire about this property

Similar Properties

4,000€

Tokë

777

4 years më parë

4,000€

777

4 years më parë

3,500€

Tokë

777

4 years më parë

3,500€

777

4 years më parë

120,000€

Tokë

777

7 months më parë

120,000€

777

7 months më parë

13,000€

Tokë

777

7 months më parë

13,000€

777

7 months më parë


Nuk ka vlerësime ( 0 nga 5 )

Translate »