KRIJO SHPALLJE

Çmimi: Nga to

Compare Listings

Urgjentisht Shitet banesa në Bregun e Diellit në Prishtinë

Bregu i Diellit, Pristina
1,000€

Përshkrimi

Shitet banesa në Bregun e Diellit  në Prishtinë

 

Shitet banesa në Bregun e Diellit ,në rrugën “Bedri Shala” NR-80/10.10.000 Prishtinë.

 

Banesa posedon 1 dhomë ndeje , (sallon ndeje)9,  3 dhoma fjetje, 1 kuzhinë,1. shpajz,1 banjë ,1 korridor dhe 1.ballkon me ndriçim dielli që nga lindja e diellit  deri në perëndim. Ka një pamje fantastike   nga Ballkani dhe dritaret  përballësh me një panoramë te  qytetit dhe  natyrën  si ne pëllëmbën  e dorës.   Po ashtu banesa ka edhe një garazhe dhe bodrumin e vet me Nr-10. Objekti ka 5 kate , banesa është ne katin  4 dhe   pa ashensor, por banoret planifikojnë  ta montojnë ashensorin vendi është  i përcaktuar .. Ndërtimi është i pas luftës nga e cila është rinovuar edhe një herë siç shihet edhe në fotot e më poshtme. Kuzhina është e re modeli ma i ri. Banesa ka 109 m², 12m² garazhe dhe 6 m² bodrum ,127 m² gjithsejtë. Pos garazheve aty janë dhe 3 parkingje për mysafir.

 

Edhe një përparësi ka ky lokalitet qe shtëpitë për rreth janë duke i rrënuar nga kompanitë e mëdha, kështu qe aty është  ndërtimi me  infrastrukture te kohës moderne  Aty pritet edhe te behet një qendër tregtare dhe komplekse banimesh moderne. Banesa gjendet afër xhambazëve qe përfshihet me Prishtinën e re pas përmendores se presidentit, Dr ,Ibrahim Rugovës.

Për 7 minuta këmbë arrin ne qendër të qytetit të Grand Hoteli. Autobus ka në çdo 15 minuta. Është afër edhe me Qendrën e studentëve. Lokale shitore, shërbime shëndetësore ka në afërsi te mjaftueshme.

Çmimi i shitjes është sipas  marrëveshjes.  Kontakti dhe informatat në Gjermani të pronari Asllan Dibrani:

 

Iu mirëpresim me kënaqësi ofertat e juaja, me respekt nga pronari Asllan Dibrani.

Faleminderit në mirëkuptim .

Kontaktoni me ne si me poshtë:

Tel: 00383-49578008   gjithë aktual vetëm ne viber dhe Watsaap edhe  në kohën sa jam në Gjermani .

Mobil: Tel: 0049-17640176407 Asllan Dibrani Viber dhe Watsaap

Mobil: 0049 – 1773359622 Meriton Dibrani Viber dhe Watsaap

Po, edhe përmes emalit asllan.dibrani@outlook.de

Stuttgart-Gjermani mund të na shkruani. Po edhe  në FB Asllan Dibrani komunikojmë.

Deri këtu ishte një  tekst  paraprak  për shitje .

Shtojcë informimi:

 

Tani banesa është në proces të  legalizimit .

Matjen e kane bëre para dy muajsh organet gjegjëse nga Gjeodezia. Sa zgjat procedura  nuk e di .Banesa është e mobiluar .Jam i shtrënguar ta shes për shkaqe te investimeve në  Gjermani ne ndërtimin e shtëpisë se re. Ju po e shihni se pas luftës se Ukrainës  u ngrit  kamata e kredive    edhe shërbimet bankare kështu qe me mirë tani e japi me lire se sa me prit pas  1 apo dy vitesh. Kush ka fat ta blej  e di se pasi te realizohet ndërtimi i ri , kompensimi iu takon juve  pothuajse, 70 % me tepër për shembull nëse sot  shitet  m² për 1000 euro,  Pas  realizimit te ndërtimit dhe legalizimit  e shet 1700 € m². Besoj se jeni ndoshta edhe përfitues i ndonjë lokali pasi jemi pjesëmarrës në garazh dhe  bodrum .Pos, kësaj ne Gjermani me ligj u takon edhe oborri pronareve të banesës , për Kosovë nuk di ,por nëse  është ligji edhe në  Kosovë  si në Gjermani edhe ju mund të  jeni përfitues edhe te një pjese  te  tokës, pos metrazhit te   banesës,garazhet dhe bodrumit qe i posedojmë në Bregun e Diellit  në Prishtinë

 • Adresa: Bregu i Diellit, Pristina
 • Kodi Postar 10000
 • Në afërsi me: Bregu i Diellit Prishtinë

Detajet

Përditësuar më November 9, 2022 at 8:27 pm

 • Çmimi: 1,000€
 • Sipërfaqja: 109 m2
 • Sipërfaqja e tokës: 127 m2
 • Dhoma: 4
 • Banjo: 1
 • Garazha: 1
 • Viti i ndërtimit: 2002
 • Lloji: Banesë
 • Statusi: Në shitje

Karakteristikat

Shikimet

Kontakto

AsllanDibrani
AsllanDibrani

Enquire about this property

Similar Properties

104,500€

,,Oferte

Dardani, Prishtinë

Dhoma: 2Banjo: 2m2: 90

Banesë

777

6 years më parë

104,500€

Dhoma: 2Banjo: 2m2: 90

Banesë

777

6 years më parë

300€

Banese me qera ne Prishtine

Bregu i Diellit, Prishtinë

Banesë

777

6 years më parë

300€

Banesë

777

6 years më parë

300€

Banes me qera ne Dardani te Santea

AM PM - Caffe "Santea", Bulevardi Bill Klinton, Pristina

Dhoma: 2Banjo: 1m2: 70

Banesë

777

4 years më parë

300€

Dhoma: 2Banjo: 1m2: 70

Banesë

777

4 years më parë

850€

Bed: 1Banjo: 1m2: 44

Banesë

777

5 years më parë

850€

Bed: 1Banjo: 1m2: 44

Banesë

777

5 years më parë


Nuk ka vlerësime ( 0 nga 5 )

Translate »